تبلیغات
موقعیت شهید پازوكی - چراباید به حج بریم و چرا وهابیت ازحاجی ایرانی وحشت دارد؟
موقعیت شهید پازوكی
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 18 شهریور 1394 توسط ح ط اردكان


   Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ چرا باید به حج بریم Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
  و چرا وهابیت از حاجی ایرانی وحشت دارد؟

هر تماسی میان حاجی ایرانی با حاجیان دیگر برای وهابیت گران تمام می شود.
 آن ها می ترسند نکند جوان های عربستانی در راستای انقلاب اسلامی باشند.


2 میلیارد دلار پول حاجیان ایرانی برای عربستان حقیقتا پول نیست و البته آن ها بسیار مایل هستند به خاطر روشنگری هایی که ایران در سفر حج انجام می دهد اصلا حاجیان ایرانی به این سفر اعزام نشوند. ما خبرش را داشتیم که وهابیت به حج و اوقاف عربستان پیشنهاد داده بود که ما 2 میلیارد دلار به شما می دهیم که ایرانی ها این طرف پیدایشان نشود، از بس که از ایرانی ها وحشت دارند. چرا آن ها مایل نیستند که حاجیان ایرانی در این سفر حضور داشته باشند؟

به خاطر این که برنامه های بعثه مقام معظم رهبری اثر می گذارد. به خاطر این که هر تماسی میان حاجی روشن بین ایرانی با حاجیان دیگر برای وهابیت گران تمام می شود. برای این که کله گنده های وهابیت از این روشنگری ها بیم و هراس دارند که نکند جوان های عربستانی به آن سمتی بروند که در راستای اهداف انقلاب اسلامی است."

||چند صباحی است که در شبکه های اجتماعی این موضوع مطرح می شود که چرا مثلا وقتی ما در تحریم قرار داریم و خیلی از هموطنان با گره ها و مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می کنند آن وقت هزینه های کلانی صرف سفر حج می شود و از طرف دیگر این هزینه ها در جیب کسانی می رود که با همین منابع در خاورمیانه کشت و کشتار می کنند و گروه های تکفیری درست می کنند. یا این که به جای این که این پول ها صرف حج شود با این پول ها به نیازمندان جامعه کمک کنند. دیدگاه تان درباره این نوع موضع گیری ها چیست؟

کسانی که این شبهه ها را مطرح می کنند از اصل با این رخداد الهی بیگانه اند. کسی که حقیقتا با بن مایه ها و آموزه های حج آشنا باشد و بداند که قصد این حرکت چیست چنین سخنی را بر زبان نمی آورد و چنین قیاس هایی را بی جا می داند. 

البته همه این شبهه ها پاسخ دارد.

 اولا شما اگر همه پول هایی که حاجیان ما برای تشرف به این سفر معنوی پرداخت می کنند در نظر بگیرید نهایتا می شود 2 میلیارد دلار، در حالی که این پول برای عربستان حقیقتا پول نیست و البته آن ها بسیار مایل هستند به خاطر روشنگری هایی که ایران در سفر حج انجام می دهد اصلا حاجیان ایرانی به این سفر اعزام نشوند.

ما خبرش را داشتیم که وهابیت به حج و اوقاف عربستان پیشنهاد داده بود که ما 2 میلیارد دلار به شما می دهیم که ایرانی ها این طرف پیدایشان نشود، از بس که از ایرانی ها وحشت دارند.
 چرا آن ها مایل نیستند که حاجیان ایرانی در این سفر حضور داشته باشند؟
 به خاطر این که برنامه های بعثه مقام معظم رهبری اثر می گذارد.
به خاطر این که هر تماسی میان حاجی روشن بین ایرانی با حاجیان دیگر برای وهابیت گران تمام می شود.
 برای این که کله گنده های وهابیت از این روشنگری ها بیم و هراس دارند که نکند جوان های عربستانی به آن سمتی بروند که در راستای اهداف انقلاب اسلامی است.

شما نگاه کنید در جنگ ایران و عراق در جریان یک ملاقات میان نوکر صدام با فهد، عربستان 15 میلیارد دلار به عراق کمک کرد.
 در قضیه حسنی مبارک شما می بینید که عربستان 4 میلیارد دلار به مصر می دهد تا دادگاه حسنی مبارک آن طور که عربستان می خواهد جلو برود.
در عراق 5 میلیارد دلار هزینه می کند که نام نوری مالکی از صندوق های رأی بیرون نیاید. پس توجه می کنید که این 2 میلیارد دلار برای آن ها رقمی نیست.

می توانید به طور خلاصه بگویید که وحشت وهابیت از حج ابراهیمی و اصیل چیست؟

آنچه وهابیت از‌ آن وحشت دارد و مایل نیست که این اتفاق بیفتد، بحث های فکری و روشنگرانه است.
وقتی از سراسر کشورها در نشست های بعثه مقام معظم رهبری حضور پیدا می کنند و عزیزان بعثه، موضوعات و مسایل را برای آن افراد تبیین می کنند و آن ها با دست پر از بعثه بیرون می آیند پس نباید تعجب کرد که چرا وهابی ها علاقه ای به حضور حاجیان ایرنی در حج ندارند. خب دشمنان اسلام و وهابیت به این قدرت و توانمندی واقف هستند، بنابراین این شبهه وارد نیست.

به نظر می رسد بخشی از این مخالف خوانی ها درباره حج به نقص معرفتی و ناآگاهی برمی گردد.
 قبول دارید؟
❉ ❉ ❉

ببینید، کسی که متوجه حقایق و منافع عظیم در حج باشد و بداند که در این سفر چه زمینه های عظیمی از انقلاب های فکری و معنوی به وجود می آید که انسان ها به خداوند تقرب بجویند در آن صورت به راحتی نمی گویند که مثلا اصل بر دل پاک است. اصلا وقتی دل پاک می شود که انسان بتواند با این حقایق عالی روبرو شود.

زاویه دوم درباره برکات اجتماعی حج است که گاهی برخی افراد از این برکات غافلند و موضوع را نفهمیده اند. چه کسی می تواند در اجتماع رفتار همنوع گرایانه ای داشته باشد؟ کسی که در جریان حج به بی اعتباری امور دنیا پی می برد و در آن اقیانوس عظیم انسان ها درمی یابد که حقیقت وجودی اش چیست و از آن عوارض که بر او نشسته و او را سنگین کرده جدا می شود یا کسی که همه چیز را در سطح و ظاهر زندگی می بیند و به حساب می آورد؟

شما در سوال تان این موضوع را مطرح می کنید که امروز برخی ها این شبهه ها را پیش می کشند که خوب نیست این پول ها صرف حج شود. پرسش من این است: چه کسی می تواند راحت تر از مال خود دست بکشد و دل بکَند و مال خود را در راه خدا و برای بندگان خدا انفاق کند؟ آیا یک حاجی که در این سفر الهی جانش را در چشمه های حقانیت و یکرنگی با معبود شسته است، به این منظور نزدیک تر است یا آن ها که از این معنا دور افتاده اند.

البته گره گشایی از کار مسلمانان و مؤمنان، حقیقتا امر عظیمی است همچنان که ما در روایتی از امام صادق علیه السلام داریم که: "قضاء حاجة المؤمن أفضل من طواف وطواف وطواف حتى عد عشرا / اگر کسی حاجت مؤمنی را برآورده کند و به نیاز او بپردازد، ثواب 10 حج بر او نوشته می شود." اما توجه کنید که نباید از این حرف درست به کج راهه برویم که حالا که گره گشایی از کار مسلمانان تا این حد فضیلت دارد پس حج را باید کنار گذاشت چون همچنان که اشاره شد حج با تحولی که در ذهن و ضمیر انسان ها به وجود می آورد آن ها را مستعد گره گشایی از کار دیگران می کند.

حج می تواند حاجی را از وابستگی مریض گونه به مال دنیا نجات دهد و او را سبک کند در آن صورت است که وقتی حاجی از این تعلقات رهید، می تواند سبکبار و سبکبال حرکت کند و ببخشد و انفاق کند. انسان وقتی رفت و قبر پیامبر را دید و زیارت کرد و بقیع را دید که قبور ائمه در آن با خاک یکسان است آن وقت با خود می اندیشد که دنیا چقدر بی اعتبار است و او نیز دیر یا زود از این سرای کوچ خواهد کرد و همین مرگ اندیشی می تواند انقلابی در جان حاجیان ایجاد کند.

قالب وبلاگ